Téma
Téma

HR jako Human Relations

31.01.2015  Bashka Kocmanová 0  komentářů

Chápete-li HR jako obor, který by měl být člověku nejblíže, dokázat odhadnout potenciál jedince a rozvíjet jeho schopnost tvořit, pak jistě rozumíte tomu, proč v Kavárně často překládáme HR jako Human Relations. Potřeba vrátit do pracovních vztahů i kvality vztahů mezilidských je tak jedním z odstínů palety trendů tohoto tisíciletí.


Způsob tvorby obsahu HR kavárny je do velké míry společným dílem – každý autor nejdříve svůj návrh článku předkládá ostatním kolegům k přečtení a komentářům. Toto online prostředí určené ke společné práci nazýváme hezky po kavárensku Pražírna. Zde se zrnka textů praží tak, abychom vám pak mohli naservírovat kávu té nejlepší kvality. A my sami se tak zdokonalujeme v umění dávat i přijímat kvalitní zpětnou vazbu.

S nadsázkou pak často říkám, že HR kavárna má vlastní seberedakční systém. Má také vlastní prostředí mezilidských vztahů, vzájemné inspirace a umění vnímat svou jedinečnost i v případě diverzity názorů. Takový způsob práce je pro nás tou největší zárukou, jak pro vás připravit ty nejkvalitnější texty. Doufáme, že se nám to i tento měsíc podařilo.

Současné trendy v HR jsou rozhodně zajímavé téma a v Pražírně bylo velmi živo.

Vendy Jersáková vám předkládá seznam deseti současných trendů  včetně několika tipů, jak každý z nich implementovat do praxe. Ve svém dalším textu se pak zamýšlí nad systémem hodnocení zaměstnanců . To je aktivita, kterou většina manažerů upřímně nenávidí a zaměstnanci stejně tak. Jak z toho ale ven? Jde to? Vendy se domnívá, že ano.

S kvalitním sestřihem toho, co momentálně publikují autority jako Forbes, Harvard Business School, HR Trend Institute, The Boston Consulting Group a další, přichází Anna Pedretti, a dívá se tak na současné HR optikou výzvy .

Jaroslav Procházka vás zorientuje v technologiích , které nás v současné době ovlivňují z pohledu trhu práce, efektivity, komunikace nebo monitoringu a podpory talentů.

Příjemným a možná neobvyklým rozptýlením  by pro vás pak mohl být text Martina Hudečka, který vás možná přinutí zamyslet se na chvíli nad tím, kdo komu vládne – my naší efektivitě, nebo ona nám...

To ale zdaleka není všechno. Další texty se ještě objeví v průběhu měsíce a nezapomeňte zalistovat také našimi pravidelnými rubrikami. 

Já osobně vám přeji měsíc i rok plný kvalitních Human Relations.

 

 foto: Flickr user Donna Cymek

Bashka Kocmanová

bývalá Baristka a community driver HR kavárny, momentálně maminka na plný úvazek

 
 

Minulá témata

 
Přináší společnost LMC, s.r.o., vyrobeno ve spolupráci s Omega Design & Breezy