Téma
Téma

Zavíráme HR kavárnu

Milí čtenáři a fanoušci HR kavárny, jak jste si zřejmě v uplynulých týdnech a měsících všimli, náš jindy čilý kavárenský ruch začal pomalu, ale jistě skomírat. To správné tvůrčí nadšení se nám do článků podařilo vdechnout naposled v červnu.

Ilustrační foto: Tommaso Galli, Flickr.com

Prázdninové období je pro všechna periodika už tradičně okurkovou sezonou. Ale když se naše parta garantů v září opět sešla, bylo hned zkraje jasné, že nakopnout znovu HR kavárnu v podobě, v jaké fungovala doteď, už nedokážeme. Nemáme už prostě sílu, čas, chuť, invenci…

Celá další debata se točila kolem toho, jestli se pokusíme zachránit z Kavárny alespoň něco podstatného a zda to má vůbec smysl. Třeba pestré a lidem mimořádně milé HR snídaně… Anebo už je opravdu načase rozloučit se s HR kavárnou jako takovou.

Nakonec jsme se přiklonili k druhé možnosti. Po čtyřech letech plného života, který každému z nás hodně dal a lecčemu nás naučil, HR kavárnu opravdu zavřeme.

Padl ale skvělý nápad – uděláme poslední, završující téma: každý z nás ze svého pohledu napíše, jak čas s HR kavárnou vnímá, kam nebo v čem se díky ní posunul, co si uvědomil, proč mělo či nemělo smysl něco společně tvořit. Možná i lehce naznačíme, kam nás HR kavárna v další práci nasměrovala. Prostě taková retrospektivní sebereflexe všech, kteří za ta léta HR kavárnu společně tvořili.

Tohle velké téma bychom pak rádi spojili s Poslední snídaní HR kavárny – shodou okolností to bude právě v čase jejích 4. narozenin. Poté převedeme web do formy statického archivu všech skvělých textů, které tu doteď vznikly. Další nové příspěvky už v HR kavárně nepřibydou.

Díky všem autorům za veškerou energii a snahu. Byla to mimořádná zkušenost. A myslím, že naprosto jedinečný počin. Přestože udržet HR kavárnu, zlepšovat se a znovu nakopávat nebylo jednoduché, stálo to za to. A čtyři roky s takovými hmatatelnými dopady nejsou při dnešní pomíjivosti pro žádný projekt ostudou. HR kavárna rozhodně nebyl neúspěch. Jen se její čas naplnil.

 

Minulá témata

 
Přináší společnost LMC, s.r.o., vyrobeno ve spolupráci s Omega Design & Breezy