Téma
Téma

Vítáme vás v HR kavárně!

27.09.2012  Alena Králíková 2  komentářů

Online portál o personalistice, byznysu a mezilidských vztazích. Kdo si myslel, že zkratka HR označuje kavárnu pro Human Resources, spletl se. HR pro nás tvůrce kavárny znamená Human Relations. A to předurčuje směr, kterým bychom chtěli celý pracovní trh inspirovat.

Dobrý den vážený návštěvníku, vítáme vás v HR kavárně.

Rádi bychom vám představili unikátní online prostor pro vaši inspiraci, informace a zprávy o dění nejen na pracovním trhu. 

Proč je tento portál unikátní?

Z jednoduchého důvodu. Netvoří jej redaktoři, ale lidé kteří svými tématy žijí a každý den se jimi zabývají při svých pracovních úkolech. 
Když jsme začali uvažovat nad spuštěním portálu, přemýšleli jsme, v čem bychom mohli být jiní a kde by mohla být přidaná hodnota pro vás. Čím dál tím více jsme se vraceli k obsahu, kterého je dnes kolem nás obrovské množství. Personalistika, pracovní trh, motivace lidí, benefity – to je dnes součástí každého velkého zpravodajského portálu a zabývá se tím mnoho odborných časopisů. Všimli jste si však modních vln a různých souvislostí s trendy? V roce 2010 byly na pořadu dne flexibilita pracovního trhu. Dnes jsou to sociální media a o flexibilitě pracovního trhu si toho už tolik nepřečtete. Proč? Myslíte, že flexibilita pracovního trhu již pro nás není důležitá? Že máme jiné priority?
Ne. Je to proto, že se objevila jiná modernější témata a redaktoři různých deníků, magazínu a zpravodajských portálů dostali jiná zadání. 

Přitom zrovna flexibilní zaměstnávání a flexibilní organizace práce, podobně jako jiná témata, jsou stále aktuální. A pro lidi, kteří pracují jako manažeři, personalisté, teamleadeři je to stále na pořadu dne. 

A v tom je velké odlišení HR kavárny od ostatních medií. Naš obsah je tvořen profesionály, kteří píši o tématech, kterými se aktuálně zabývají. Nemají KPI’s na vytvoření dvou tří článku měsíčně, nejsou tlačeni do žadných směrů a trendy jsou ovlivňováni přirozeně při své práci. A chtějí své zkušenosti, inspiraci a postřehy sdílet s vámi. 

Obsah rubrik vytvářejí "Garanti"

Na stránce "Garanti rubrik" najdete seznam všech přispěvatelů, který se neustále rozrůstá. U každého z nich se můžete podívat, z jakého prostředí pochazí a jaké příspěvky vložil. Navíc jsme si dovolili s garanty vytvořit určitý předprostor, kterému říkáme “Pražírna HR kavárny”. Tam se všechny příspěvky přidávají do pléna, než se publikují a dostanou k vám. Garanti příspěvky vzájemně komentují a často se obohacují nápady, jak téma rozšířit. Přidávají ke každému tématu své postřehy a k vám se pak dostává opravdu kvalitně “upražený obsah”.

Naším cílem je rozšiřovat tým našich garantů, přinášet každý měsíc ucelené měsíční téma a mít stálé rubriky plné inspirace, přikladů z praxe a informací, které vám pomohou ve vaší práci. 

Co dalšího v HR kavárně najdete?

Kromě toho najdete v HR kavárně v část, která se nazývá “Inspirace ke kávě”, recepty, seznam kaváren, tipy na knížky, které si můžete přečíst u kávy, zkrátka i něco navíc. Nazývejme to jakousi relax zónou. 
Další částí je Inspirace live! Tedy zaznamy setkání HR kavárny, kde se potkávají různé zajímavé osobnosti a sdílí své zkušenosti a postřehy z praxe. 

Zapojte se!

Nejen, že vaše názory jsou pro nás důležité, ale jsou klíčové pro naplnění cílů HR kavárny. Můžete s námi a hlavně mezi sebou komunikovat dvojím způsobem. Za prvé – můžete komentovat jakýkoliv příspěvek, který si přečtete. Za druhé – připravili jsme pro vás menší diskuzní fórum, kde můžete otevírat různá témata a diskutovat s ostatními kolegy. 

Měsíční otevřená beta verze

Portál HR kavárny je nyní přístupný široké veřejnosti. Na konci října však jeho větší čast uzamkneme a bude přístupná našim zákazníkům. Ale protože nejsme zastánci modelu “Přečti si kus a zaplať, ať si můžeš dočíst zbytek”, budou určité části (hlavní měsíční téma, nebo třeba inspirace ke kávě) otevřeny každému, kdo HR kavárnu navštíví.

Přeji vám příjemné čtení a předem děkuji za vaše komentáře, příspěvky, zapojení. Zkrátka, když bude mít pocit, že nám chcete něco sdělit, stačí napsat email na redakce@hrkavarna.cz 


Petr Skondrojanis, Barista HR kavárny 

Minulá témata

 
Přináší společnost LMC, s.r.o., vyrobeno ve spolupráci s Omega Design & Breezy