Téma
Téma

Martin Hudeček zve na příští měsíční téma – Seberozvoj

05.10.2012  Alena Králíková 0  komentářů

Chci vám představit koncept tématu “Seberozvoj”, který se objeví na HR kavárně v příštím měsíci. Na co vše se můžete v listopadu těšit?

Základní otázky, které budu v rámci tématu řešit, jsou:

  • co “seberozvoj” znamená pro individuální lidskou bytost – pro člověka
  • co “seberozvoj” znamená pro firmy – co se skrývá za zadáním managerů “pracuj na svém rozvoji”
  • jak se má “seberozvoj” k rámcovému tématu HR

Nejsem zde od toho, abych dával návody k použití. Čtenář a účastník naší kavárny zde najde to, co je v dobré kavárně. Pestrou směsici názorů, postojů a pohledů na toto téma. Je potom na každém z nás, co si z této pestrosti odnese. To je vlastně jádro celého tématu. Tedy seberozvoj jako cesta k osobní zodpovědnosti.

Když už jsem u zodpovědnosti..za co se jako garant tématu cítím být zodpovědný? Cítím se být zodpovědný za poskytnutí pestré palety barev a odstínů tématu. Cítím se být zodpovědný za nezatížený (nezávislý) pohled bez potřeby hodnotit, co je tzv. “dobré” a co je “nedobré”. Cítím se být zodpovědný za udržení určité lehkosti a nadhledu. Za široké pojetí tématu tak, aby si v něm našel to své každý, kdo chce nacházet.

Za co se necítím být zodpovědný? Za to, co si každý účastník kavárny z této nabídky odnese. K čemu mu to bude. Jak poskytnuté barvy využije k namalování vlastního obrazu. Protože, jestli jsem o něčem přesvědčen, tak je to nutnost převzít zodpovědnost za svůj život.

Jak to na půjdu a na co se účastník kavárny může těšit

V prvé řadě jsem připravil několik textů, které mají za účel poskytnout můj pohled na téma. Nehledejte v nich nějaký pevný řád..píšu prostě o tom, co považuji za důležité a snad i originální. Píšu o sobě a svém seberozvoji. V textu “Zlatá klec” provokuji otázku “seberozvoj” a “kariéra”. Snažím se poskytnou svoji definici devalvovaného slova “kouč”.

Bylo by ode mě hloupé, zůstat na celé téma sám. Proto jsem si ke spolupráci přizval kolegy. Každý z nich zastupuje originální a různý pohled na dané téma (tedy na první pohled, na ten druhý je vidět, že základní principy jsou jednoduché..a společné).

Můžete se těšit na rozhovor s Vladimírem Bezděkem, mým přítelem a generálním ředitelem pojišťovny Generali Slovensko (říká Vám něco “Bezděkova komise”? Jste na dobré stopě). Povídali jsme si o seberozvoji, kariéře, požadavku na HR, očekávání.

Dalším členem této výpravy je Soňa Janovská. Přemýšlivá, ostrá, nekompromisní, pochybující. Úžasná osobnost, která má dar provokovat, nalézat nová řešení, překvapovat. Kombinuje profese koučování, marketing, arteterapie, grafika, pilates, aikido... Její originální pohled na sebe a téma seberozvoje stojí za shlédnutí. A nakonec si nechávám skutečný poklad. Karel je ve svém věku 85let duší skautingu v městečku Kouřim. Rukama mu prošlo tisíce dětí. Profesí je kovář a jeho rodina toto tradiční řemeslo provozuje již sto let (pravnuk už se také učí). Pro mě zdroj moudrosti a současně až překvapivé hravosti.

Některá překvapení si nechám pro sebe. Na závěr pozvat všechny účastníky kavárny na naši výpravu za tématem seberozvoje. Kdyby nic jiného, budete během výpravy trénovat svou schopnost vzít si něco pro svůj život z pestrého palety možností.

Minulá témata

 
Přináší společnost LMC, s.r.o., vyrobeno ve spolupráci s Omega Design & Breezy