Pan doktor Hubálek ve věku 65 let nečekaně zemřel a mně dochází, jak hloupě si ve svých volbách dokážeme někdy počínat.
Nepatřím k lidem, kteří příliš často řeší, kde v životě šlápli vedle, a celkem se mi daří držet si postoj „špatné rozhodnutí lze napravit novým, lepším“. Bohužel čas od času přijde okamžik, kdy najednou zjistíme, že některá rozhodnutí už prostě napravit nelze.
V roce 1999 jsem stála před rozhodnutím, jak se bude dále ubírat moje pracovní dráha. Měla jsem dvě nabídky, obě zajímavé. První představovala pozici v top managementu třetího mobilního operátora a v podstatě raketové vybudování firmy v atraktivním a dynamickém odvětví na zelené louce. Unikátní a ne často se opakující příležitost, ve třiceti představující job snů a tomu odpovídající ohodnocení. Druhá varianta znamenala jít rozvíjet malou konzultantskou společnost pro člověka, kterého jsem si nesmírně vážila za jeho názory, osobní statečnost a silnou integritu. Plat i pozice na trhu víceméně průměrné. Chvíli jsem zvažovala a pak jsem udělala volbu – volbu, kterou dnes považuji za jedno z nejhorších rozhodnutí svého života.
Volila jsem první možnost. Zkušenost to byla ve všech směrech zajímavá a hodně mi dala. Nelituji, že jsem ji absolvovala, spíš mě mrzí, co jsem díky ní propásla. Moje volba mi vzala možnost úzce spolupracovat s panem doktorem Slavomilem Hubálkem, špičkovým psychologem, a především velmi inspirativním člověkem s jasně srovnanými hodnotami. Patřil mezi lidi, jakých za život potkáte jen pár, a to jen pokud máte opravdu štěstí . Dnes, 12. 3. 2013, tohle moje rozhodnutí získalo fatální rozměr – pan doktor Hubálek ve věku 65 let nečekaně zemřel a mně dochází, jak hloupě si ve svých volbách dokážeme někdy počínat. Posty a benefity se dají najít leckde, zajímavá práce se dá vytvořit ve spoustě variant. Příležitost potkat v životě vzácného člověka a mít možnost se od něj učit, by se naopak lehkovážně zahazovat neměla.
Heutagog a prakademik s novozélandským certifikátem a trvalým pobytem tamtéž.