Stálé rubriky / HR – Human Relations
Stálé rubriky

Personálie: Mark Zablan jmenován prezidentem Adobe EMEA

07.11.2012  Jiří Kocourek 0  komentářů

V dnešním personálním okénku se HR kavárna podívá pod pokličku firem Adobe, DHL nebo Kruk International.

Adobe

Společnost Adobe Systems oznámila jmenování Marka Zablana prezidentem společnosti pro Evropu, Střední východ a Afriku (region EMEA).

Zablan bude v rámci Worldwide Field Operations společnosti Adobe odpovědný senior viceprezidentu Mattu Thompsonovi.

Zablan přichází do Adobe EMEA ze společnosti Experian, kde byl výkonným ředitelem marketingových služeb v Evropě poté, co na této pozici pracoval v Severní Americe.

DHL

David Zegzulka bude nově zodpovědný za finance DHL Freight také pro Slovensko a DCC.

Společnost DHL oznámila, že  dosavadní finanční ředitel divize DHL Freight, David Zegzulka, nově přebírá zodpovědnost také za Slovenskou republiku a DCC (Dispatch Competence Center v Bratislavě).  

David Zegzulka má v oblasti financí rozsáhlé zkušenosti. Vystudoval Ekonomickou fakultu na Vysoké škole báňské v Ostravě a během studia absolvoval také zahraniční studijní stáž na Instituto Superior de Linguas e Adminstracao v Portugalsku. Úspěšně také absolvoval studium MBA (Brennan School of Business, Dominican University, IL, USA).

Svou profesní praxi zahájil Zegzulka v oblasti controllingu, kde se z operativního controllingu postupně vypracoval na post ředitele controllingu divize DHL Freight pro Českou republiku, Bulharsko a Rumunsko. Odsud plynule přešel na post finančního ředitele divize DHL Freight. V této funkci David Zegzulka doposud zodpovídal za finance divize DHL Freight v České republice, Bulharsku, Rumunsku a Makedonii.  

„Ze své nové pozice finančního ředitele DHL Freight pro Českou republiku, Slovensko a DCC budu zodpovědný za kompletní finanční management v uvedených entitách,“ říká ke svému povýšení David Zegzulka.

Colliers International

Colliers International posiluje svoji regionální pozici jmenováním nového šéfa stavebního poradenství pro východní Evropu. Jonathan Cohen nastupuje do funkce šéfa stavebního poradenství pro východní Evropu.

Jonathan bude sídlit ve Varšavě a převezme plnou odpovědnost za všechny stavebně poradenské služby v celém regionu východní Evropy (CEE, EE a SEE). To zahrnuje plně integrovanou nabídku stavebního poradenství včetně technického poradenství, designu, projekt managementu, řízení nákladů, environmentální a technické due diligence.

Jonathan má 25 let zkušeností, předtím působil jako konzultant i jako developer ve společnostech jako Gleeds, QPG (Avestus) a CBRE.

Jonathan říká: „Dynamika a podnikatelský duch Colliers představují pro mě jedinečnou příležitost, jak rozvíjet platformy, které v celém regionu již existují, a to spojením dovedností a znalostí z různých zemí a vytvořením impozantního uskupení, schopného uskutečnit náročnější projekty a poskytovat širší nabídku na všech trzích.“

Kruk International

Hana Rákosníková přechází z HP do KRUK International. KRUK International tak posiluje svůj PR a Marketing tým v České republice. Rákosníková k 1. říjnu 2012 nastoupila na pozici PR & Marketing Specialist.

KRUK International patří do skupiny KRUK Group a podniká v oblasti správy pohledávek v Polsku a Rumunsku. Hana Rákosníková do KRUK International přichází ze společnosti HP, kde působila od roku 2009 jako PR Specialist pro Českou republiku a Slovensko. 

Ve své nové pozici bude mít na starosti marketingové a PR aktivity, včetně vzdělávacích kampaní zaměřených na finanční gramotnost veřejnosti, jakou je například mezinárodní projekt Den bez dluhů, který se v ČR koná poprvé 15. listopadu 2012.

Hana Rákosníková je absolventkou České zemědělské univerzity v Praze, Provozně ekonomické fakulty se zaměřením na marketing a management.


 

Jiří Kocourek

PR & Social Media Consultant

 
 

GARANTI RUBRIKY

Hanka Velíšková

Personální ředitelka společnosti KPMG

Vendy Jersáková

HR praktik na cestě za moderním pracovním prostředím a kultivovanými mezilidskými vztahy

 
 
Přináší společnost LMC, s.r.o., vyrobeno ve spolupráci s Omega Design & Breezy