sales business plan examples online professional resume writing services mumbai ks2 science homework help jewelry store business plan essay editing websites dissertation deutsche sprache depression dissertation esteem self service umi how to cite a source in a research paper
Stálé rubriky / Vzdělávání a seberozvoj
Stálé rubriky

TEDTalk: Sir Ken Robinson – Nastolme revoluci ve vzdělávání

27.09.2012  Petr Skondrojanis 0  komentářů

Rád bych Vás občas zásoboval některými TEDtalky, které mám já osobně rád a považuji je za nesmírně důležité. Proč jsou pro mne důležité? Protože přinášejí inovativní myšlenky, které mne dokáží nadchnout, které mne dokáží často dojmout a které mi vždy poupraví optiku, jakou se na některé skutečnosti dívám. Osobně si myslím, že platforma TEDx je sama o sobě revoluční a je obrovským zdrojem sebevzdělávání. Ale je to jen můj názor a nemusíte souhlasit.

Tento TEDtalk je z přednášky Sira Kena Robinsona – “Nastolme revoluci ve vzdělávání”. Je v podstatě hlavně o vzdělávání. O tom, že současný vzdělávací systém již nejde vyvíjet, posouvat a snažit se jej měnit mírným tempem, aby se nerozpadl. Současný vzdělávací systém je nutné zahodit a vybudovat nový. Mnoho myšlenek, které se studentům v rámci osnov podsouvají, již neplatí. A ani nemohou, protože, jak zmiňuje Ken Robinson, “byly vyvíjené pro potřeby 20. století”.

Ale i když mne vzdělávací systém velmi zajímá, sám mám dvě děti, které se budou v nějakém systému připravovat na samostatný život. Nejsem odborník na vzdělávání. A nechci se pouštět do jeho rozborů.

To, co mi v přednášce Kena Robinsona rezonuje, jsou jiné myšlenky. Jednak, že i v byznyse a v pojetí toho jak pracujeme, jsme již mnoho technik, metodik a postupů dávno přežili a je čas pro nová paradigmata. A ještě více upozornění, že jako lidstvo mrháme talenty! Že je mnohem více lidí, kteří přes týden přežívají a těší se na víkend, protože je nebaví, co dělají. Než lidí, kteří milují, co dělají a nedokáží si představit, že by dělali něco jiného. A počátek toho je ve vzdělávání. A co mne velmi vadí, že je kolem mne mnoho lidí, kterým to takto vyhovuje a třeba si to ani neuvědomují. Proto mi to nedá a musím se s vámi o tento TedTalk podělit.

Přečtěte si také k tématu:

Nebyly nalezeny žádné komentáře.

GARANTI RUBRIKY

Martin Hudeček

Systemický kouč, jednatel a manažer v ORBITu, konzultant, podnikatel a pedagog.

Jaroslav Procházka

Agile/Lean mentor, podporovatel inovací, stavitel týmů a vášnivý skialpinista

 
 
Přináší společnost LMC, s.r.o., vyrobeno ve spolupráci s Omega Design & Breezy