Stálé rubriky / Společnost a trendy
Stálé rubriky

Videorozhovor s Charlesem Eisensteinem (Propagátor ekonomie daru)

14.10.2013  Radim Koštial 0  komentářů

Charles Eisenstein je americký řečník a spisovatel zaměřující se na témata jako je civilizace, vědomí, peníze a lidská kulturní evoluce. Díky svým krátkým virálním filmům a esejím je považován za sociálního filozofa, který nabourává konvence svého oboru a intelektuála alternativní kultury.

Je autorem knih Sacred Economics (Posvátná ekonomika) a Ascent of Humanity (Vzestup lidstva). Do Prahy přijel na pozvání Hearth.net  – sociální sítě pro sdílení darů a zkušeností.

Propagátor ekonomie daru navštívil v rámci Fora 2000 obě učení Jeho Svatosti Dalajlámy, zůčastnil se panelové diskuze s Liborem Malým a Tomášem Kosteleckým a stihl i přednášku s besedou v pražském HUBu, kde jsem měl první příležitost s ním krátce hovořit. Druhý den, na poslední chvíli a ve velké improvizaci se nám během Charlesova nabitého programu podařilo získat chvíli jeho času k natočení rozhovoru. Pro mě to byl velký zážitek: dáte-li se s ním do debaty, normálně tichý a plachý Charles se rozzáří a je velice příjemným společníkem. Škoda jen, že času bylo tak málo...

Kamera a zvuk: Libor Kozák
Titulky: Václav Pavlín

Nebyly nalezeny žádné komentáře.

GARANTI RUBRIKY

Dalibor Holý

Statistik, analytik a manažer ČSÚ pro oblast trhu práce

 
 
Přináší společnost LMC, s.r.o., vyrobeno ve spolupráci s Omega Design & Breezy